איך תאבטחו את דלתות הבית- טיפים ממנעולן

איך תאבטחו את דלתות הבית- טיפים ממנעולן


לצערנו, קיים חשש מבוסס מפריצות לבית בישראל של ימינו. הדבר נכון בעיקר לכל מי שגר בבית פרטי, או באחת הקומות התחתונות של בניין קומות. למרות התחכום של הפורצים, אשר הולך ועולה עם הזמן, בהחלט ניתן לנקוט צעדים שונים על מנת למנוע מקרה של פריצה או לפחות למזער משמעותית את הסיכוי למצב כזה. להלן עצותיו של מנעולן מקצועי למיגון יעיל של הבית.

השקעה במנעול איכותי

אחד מסוגי המנעולים הפופולריים ביותר כיום הינו מנעול צילינדר. למנעול זה יתרונות רבים על פני מנעולים אחרים, שכן הוא חזק ועמיד יחסית, ולא פשוט לפרוץ אותו. בנוסף לכך, במרבית המקרים, המנעול והמפתח מוגנים כנגד שכפול. מנעול זה, אם כן, מומלץ ביותר כשמדובר על אבטחת הבית כנגד פריצות.
מובן שגם בקרב מנעולים אלה, קיים מגוון דגמים בטווחי מחירים משתנים. בדרך כלל, רמת האבטחה עולה ככל שמחיר המנעול עולה. מנעול יקר כמעט תמיד יישאר יעיל לאורך זמן ארוך יותר, כך שהוא יוכל לספק למי שרוכש אותו שקט נפשי למשך זמן רב. אמנם מדובר בהשקעה לא קטנה של כסף, אולם פעמים רבות התוצאה שווה את ההשקעה- אחרי הכל, מדובר בהשקעה חד פעמית אל מול שנים רבות של הגנה מפני פריצות.
בנוסף להתקנת מנעול צילינדר טוב, ממליץ אותו מנעולן בחיפה להתקין גם מנעול עליון בדלת הכניסה לבית. המנעול העליון, הידוע גם בשם פאבלוקס, הינו מנעול נוסף, אשר מותקן בערך בגובה העיניים. מנעול זה מספק הגנה נוספת מפני פריצות, אשר במקרים רבים מתגלה כחיונית.

אמצעי מיגון אחרים

מלבד המנעול עצמו, יש חשיבות רבה גם לדלת הכניסה. מובן שאין שום טעם בהתקנת מנעול יקר ומשוכלל על גבי דלת שעומדת להתפורר- הרי במצב כזה, יוכל הפורץ להכנס אל הבית ללא כל תחכום, רק על ידי הריסה של הדלת. לכן, חשוב מאוד לדאוג שדלת הכניסה תהיה חזקה, כך שתוכל להרתיע את הפורץ מלנסות לפתוח אותה בכוח. לצורך כך, מומלץ שלא לבחור דלתות עשויות עץ למרות הערך האסתטי שלהן, ולהעדיף על פניהן דלתות פלדה.
חוץ מדלת ומנעול, ניתן לאבטח את הבית באמצעים נוספים. כיום, יותר ויותר משפחות בישראל בוחרות להתקין גם מערכות אזעקה. ניתן להתקין בתוך הבית גם מערכת טלוויזיה במעגל סגור, כך שתוכלו לדעת שמישהו תמיד יודע מה מתרחש בביתכם ואתם מוגנים לחלוטין מפני פריצה.
שיטות אלה מומלצות במיוחד לבתים בהם מוחזק ציוד יקר ערך, או לבתים בעלי חזות יוקרתית בשכונות מועדות לפורענות. כמובן ששיטות אבטחה אלה דורשות סכומים לא קטנים של כסף והשקעה רבה, אבל במידה ותכולת הבית באמת גבוהה- המיגון בהחלט שווה את הכסף ואת המאמץ.
לסיכום, לפי העצות מפי מנעולן מחיפה, בהחלט קיימות דרכים פרקטיות על מנת שלא להיפגע ממגיפת הגניבות בארצנו.