מערכות הקלטה NVR – DVR

תחום האבטחה הביתית הוא תחום שלא הרבה מכירים לפרטים. הוא מבוסס על מספר מערכות שמסונכרנות זו עם זו כמו למשל מערכות הקלטה למצלמות אבטחה. כיום אין כמעט מבנים שלבעליהם אקוטי לשמור על תכולתם ולא ממוגנים במערכת אבטחה ראויה. הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת מרחב בחירה גדול מאי פעם והתפעול של המערכות הוא פשוט מאי פעם. המאמר הבא מרכז מספר מושגי יסוד חשובים בתחום האבטחה ומתמצת את מהותם בפשטות.

מערכות הקלטה במעגל סגור

מערכות הקלטה במעגל סגור מורכבות ממספר רכיבים שחיוניים לתפקודן. מצלמות מתקדמות בעלות מעבד וזיכרון, ספק כוח וחומרה פיזית שמאפשרת את פעילותן ומערכות הקלטה כמו מערכת NVR ו DVR שעליהן יפורט בפסקה באה. הייחוד של מערכות במעגל סגור הוא בכך שהן נגישות אך ורק לקבוצת מוגדרת מראש ומצומצמת של יעדים בניגוד למערכות טלוויזיה רגילות למשל שעובדת בשיטה של שידור פתוח.

מערכות הקלטה NVR

משמעות ראשי התיבות NVR היא Network Digital Recorder. מערכות הקלטה NVR עובדות באמצעות תוכנה. המערכת מקליטה וידאו בפורמט דיגיטלי לכונן בדומה לפעילות שמתרחשת במחשב ביתי. באותה הצורה המערכת מסוגלת להקליט וידאו גם על כונני USB נשלפים (כמו דיסק און קי), כרטיסי זיכרון או כל התקן זיכרון חיצוני שמסוגל להתחבר למחשב. מערכות NVR מחוברות למערכות אבטחה ביתיות באמצעות כתובת IP. ממש באותה הצורה שמחשב ביתי מחובר לאינטרנט.

מערכות הקלטה וידאו

המושג הבא הוא מערכות הקלטה וידאו. באנגלית Digital Video Recorder או בקיצור DVR. מהותה היא כמו זו של מערכת ה NVR מהפסקה הקודמת והיא נבדלת ממנה בכך שהיא עובדת בשיטה אנלוגית. אם נציב מכשיר הקלטה DVR ו NVR זה לצד זה יהיה קשה מאד להבחין בהבדל. ההבדל הפיזי הוא למעשה בסוגי החיבורים. בעוד שNVR מחובר עם כבלים ממשפחת RJ ובאמצעות כתובת IP, מערכות DVR עובדות עם כבל BNC בטכנולוגית COAX.

אם אתם זקוקים למידע וייעוץ בנושאים כמו מערכות הקלטה למצלמות אבטחה, מצלמות אבטחה, מערכות אזעקה ושאר המרכיבים, הגעתם למקום נכון. חברת אמון99 היא חברה וותיקה ומנוסה שמובילה בחוד החנית הטכנולוגי ובשירות הוגן שקוף ומעולה. נשמח לעמוד לשירותם במיגון הבית או העסק. חייגו אלינו כבר עכשיו ל *2585 אנחנו זמינים עבורכם 24 שעות ביממה. לנוחיותכם יכולים גם ליצור עמנו קשר באתר.

כל הסיבות לתת בנו אמון, צרו עמנו קשר עוד היום

*2858

    מבין לקוחותינו: