מערכת אבטחה לבית

מערכת אבטחה לבית


מערכות אבטחה מותקנות בבתים רבים בישראל ומשמשות כאמצעי להרתעת פורצים ולהגנה על הדיירים והתכולה. לעיתים קרובות עולה הצורך בהתקנתן עקב דרישות חברות הביטוח או המשטרה, וכן בשל רצון בעלי הבית ליהנות מביטחון מוגבר ומשלוות נפש. חשוב לדעת כי קיימים סוגים רבים של מערכות הכוללות אמצעים מגוונים, כדוגמת מצלמות, גלאי תנועה ועשן, לחצני מצוקה וחיבורים שונים למוקד המרכזי, אותם ניתן להתקין בהתאם למאפייני המקום ולדרישות הלקוח. לכן, אם הינכם מעוניינים להתקין מערכת בביתכם מומלץ להיעזר ביועצי מיגון המתמחים בענף האבטחה, אשר יסייעו לכם לרכוש את האמצעים המתאימים לכם.

מה כוללת מערכת אבטחה

כאמור, מערכות אבטחה כוללות מספר מרכיבים מרכזיים עליהם נמנים בין היתר:

  • מערכת אזעקה – תפקידה להרתיע פורצים ולהתריע על אירוע פריצה בשעת התרחשות, וזאת באמצעות צופרים המשמיעים רעש חזק. כמו כן, ניתן לחבר את המערכת אל מוקד חברת האבטחה אשר שולחת ניידת סיור באופן מיידי, ויוצרת קשר עם גורמי הביטחון.
  • גלאים – ישנם מספר סוגי גלאים שתפקידם לזהות תנועה או חדירה לאזור המוגן, ולהפעיל את מערכת האזעקה.  על הסוגים הנפוצים בשוק נמנים גלאי נפח חיצוני ופנימי, גלאי וילון וגלאי אקטיבי, אשר כל אחד מהם מבוסס על טכנולוגיה שונה כדוגמת זיהוי שינויים בטמפרטורת החד או חצייתה של קרן אור. יש לציין כי כל סוג של גלאי מתאים לאזורים שונים בבית כמו החצר, החלונות והדלתות, ושאת הבחירה בסוג המתאים לביתכם יש לבצע בהתאם לתנאי השטח, מאפייני הדיירים ורמת המיגון המבוקשת.
  • מצלמות – ניתן גם להתקין סוגים רבים של מצלמות כחלק ממערכת האבטחה, ביניהן מצלמות פנים או חוץ, מצלמות בעלות יכולת התמקדות, מצלמות הפועלות בחשיכה ומצלמות נסתרות.  כמו כן, חשוב לדעת שאפשר לחבר את המצלמות אל מוקד חברת האבטחה, אשר מקבל שידור מהבית בזמן אמת ומבצע הקלטות.
  • לחצני מצוקה – מדובר בלחצנים קבועים או ניידים אותם ניתן להתקין במבנה או ללבוש על הגוף, ותפקידם לאפשר לדיירים ליצור קשר מיידי עם המוקד. עם קבלת הקריאה מתקשרת חברת האבטחה עם הפונה וכוחות הביטחון וההצלה, וגם שולחת ניידת סיור מטעמה אל המקום.

חשיבותה של מערכת האבטחה

במדינת ישראל מתרחשות מדי יום ביומו מאות פריצות לבתים פרטיים, המובילות לאובדן רכוש יקר ערך, פוגמות ביטחונם האישי של הדיירים, ולעיתים אף מסתיימות בפגיעות בגוף ובנפש. מאידך, בית בו מותקנת מערכת איכותית המחוברת למוקד אבטחה, מרתיעה מראש את הפורץ ומקטינה באופן משמעותי את הסיכוי להתרחשות אירועים פליליים.  כמו כן, המערכת מסייעת רבות בהכשלת הפריצה עצמה, ומאפשרת לכוחות הביטחון והסיור למנוע נזקים לרכוש. בשל סיבות אלו ועוד רבות אחרות פונים אנשים המבקשים לחוש בטוחים ושלווים בביתם אל חברות אבטחה מקצועיות.